Prepojenie eshopu s Facebookom a inými sociálnymi sieťami

Prepojenie eshopu s Facebookom

Sociálne siete sú v súčasnosti jedným z najsilnejších marketingových kanálov. Len na Facebooku je viac ako polovica občanov Slovenska, viac ako 40% z nich využíva Facebook denne.  

Zdieľanie produktov vášho eshopu na správne vybraných sociálnych sieťach Vám umožní virálne šírenie vašej značky, zvyšovanie návštevnosti vášho eshopu. Zároveň výrazne napomôže v SEO optimalizácii.

5 základných kameňov marketingu v prostredí Facebook

 1. Kompletne vyplnená stránka firmy
  Prispôsobenie loga štvorcovému zobrazeniu a zachovanie výpovednej hodnoty aj v najmenšom zobrazení je kľúčovým pre rozpoznávanie vašej značky. Nenechávajte prázdne informácie o firme, stanovte si váš záväzok voči fanúšikom vašej Facebook stránky. Úvodná fotografia je najsilnejším komunikačným kanálom. Dbajte o to, aby bola emotívna. Buďte kreatívny, hravý a často ju meňte.
 2. Pravidelné zverejňovanie multimediálnych postov
  Emotívny a vizuálne príťažlivý obsah postov a ich pravidelné zverejňovanie je kľúčom k udržiavaniu aktívneho  publika, ktoré organickým šírením prispeje k efektívnemu odovzdávaniu vášho posolstva. Vyvarujte sa nadmerne častému zverejňovaniu postov, alebo postom, ktoré nekorešpondujú s vaším záväzkom voči fanúšikom. Ak pochopíte vaše publikum, znížite náklady na platenú podporu.
 3. Kombinácia plateného a organického dosahu
  Počítajte s tým, že efektívny marketing v sociálnych sieťach nie je zadarmo. Bez platenej PPC podpory vašich najlepších postov budete komunikovať iba s malou časťou vašich fanúšikov. Platenú podporu uplatňujte iba na posty s najväčším dosahom a s najvyššou mierou angažovanosti publika.  Podporené posty smerujte nielen na nefanúšikov, ale aj na fanúšikov, pretože mnohí z nich váš skvelý post nevideli.
 4. Podpora značky platenou PPC reklamou
  Starostlivo plánujte PPC reklamu, tak ako na každom médiu. Prispôsobte reklamné obrázky a texty očakávaniam publika, buďte kreatívni. V prípade súvisiacich článkov môžete použiť multiproduktovú reklamu. Oplatí sa podporiť nielen produkt, alebo článok vo vašom eshope, ale aj video, ktoré sa mnohým fanúšikom prehráva na ich nástenke automaticky.  Umiestnite vo vašom eshope Facebook pixel a premieňajte aj návštevníkov vášho eshopu na vašich fanúšikov.
 5. Pravidelné sledovanie štatistík
  Sledujte štatistiky, ktoré vám Facebook ponúka. Nezameriavajte sa iba na počet fanúšikov, ale sledujte aj kvalitu vašich postov a angažovanosť publika. Prispôsobujte posty výsledkom štatistík, opakujte to, čo vám najviac funguje. Sledujte v štatistikách zloženie vášho publika a ktorá časť publika je na vašej Facebook stránke aktívna.

Sociálne siete a Uniobchod systém

Uniobchod systém plnohodnotne integruje zdieľanie produktov eshopu na sociálnych sieťach. 

Táto funkčnosť  je dosiahnutá aplikovaním protokolov sociálnych sietí ako sú OpenGraph (Facebook), či Twitter cards (Twitter). Umožňujú zdieľanie produktov na sociálnych sieťach návštevníkmi - s obrázkami a popismi, a to optimalizovane pre danú sociálnu sieť.

V Uniobchod systéme klientom nastavíme aj možnosť  zdieľania článkov,  vložíme social pluginy pre širšie prepojenie, alebo sledovací Facebook pixel. Administrátor môže na stránkach eshopu zdieľať posty z Facebook stránky.  Uniobchod systém je takto plne vybavený pre marketingové aktivity na sociálnych sieťach.

 

Byť na Facebooku?

Zdieľanie produktov vášho eshopu na správne vybraných sociálnych sieťach Vám umožní:
* virálne šírenie vašej značky,
* zvyšovanie návštevnosti

Zároveň výrazne napomôže v SEO optimalizácii.

Ako je to
v UNIobchod systéme

Uniobchod systém plnohodnotne integruje zdieľanie produktov eshopu na sociálnych sieťach.

Autor článku

Katarína Gavurová
zaoberá sa sociálnymi sieťami, eshopmi a poradenstvom vo WEBY GROUP.

Uvažujete nad predajom cez internet?

Uvažujte od začiatku hneď vo veľkom.

Aké to bude, až to bude. Je dôležité vedieť od začiatku čo všetko potrebujete pre svoj eshop so všetkými súvislosťami aj do budúcnosti.
Aj veľkí boli na začiatku malí. Pustite sa do predaja cez internet prostredníctvom eshopu postaveného na uniobchod systéme.
Máte istotu, že môžete rásť.

Naším krédom je partnerstvo a spolupráca.

Otestujte eshop nezáväzne na 24 dní
garancia skúseností